Poznać przeszłość, czyli doświadczanie historii

Czy poznać przeszłość 2 to dobry podręcznik do nauki historii? Jeśli nie zależy nam na zdawaniu matury z tego przedmiotu to tak. Książka autorstwa Adama Kucharskiego i Anety Niewęgłowskiej jest treściwa i zachęca do zagłębienia się w tematykę epoki nowożytnej. Co więcej, podręcznik został tak przemyślany, aby wzbudzić w uczniach jak największe zainteresowanie przedmiotem. A to przekuć się może w chęć powiązania swojej przyszłej kariery zawodowej właśnie z historią, archeologią czy antropologią kulturową.

Epoka nowożytna

Poznać przeszłość 2 książka dedykowany jest drugim klasom szkół ponadpodstawowych i prezentuje wiedzę z zakresu podstawowego. Oznacza to tyle, że w środku podręcznika znajdziemy tematy opisujące wyłącznie epokę nowożytną. Warto zaznaczyć, że każdy rozdział skupia się na innym ważnym z dzisiejszej perspektywy wydarzeniu. Dużą zaletą książki jest też przedstawienie wydarzeń z różnych perspektyw. Ma to na celu unaocznienie młodym uczniom, jak łatwo manipulować jest wiedzą i jak trudną do interpretacji dziedziną jest historia. Wszystko, co opiera się na opisie słownym lub pisanym nie może być w pełni obiektywne. Dlatego autorzy podręcznika starają się przekazać zdrowe i zrównoważone podejście do nauki.

Jedyna w swoim rodzaju

Historia to nauka o przeszłości, ale jednocześnie i wiedza, która pozwala nam tę przeszłość poznać i zinterpretować. Z samej historii da się wyciągnąć ogrom wniosków. Co więcej, to przedmiot ukazujący nam powtarzalność świata i reakcji społeczeństwa. Pewne rzeczy, jak chociażby konflikty, dzieją się nieustannie.

Krótka charakterystyka podręcznika do historii dla drugich klas szkół ponadpodstawowych:

– zakres podstawowy, którego obszar to epoka nowożytna,

– szczegółowe opracowanie najważniejszych momentów epoki,

– uniwersalna i praktyczna wiedza,

– przedstawienie tematów z różnych punktów widzenia,

– zachęta do analitycznego spojrzenia na historię,

– nauka wyciągania wniosków z teorii i praktyki,

– zachęta do bardziej szczegółowego poznania historii,

– przedstawienie różnych możliwości zawodowych.

Poznać przeszłość 2

Poznać przeszłość, czyli dlaczego warto uczyć się historii

Historia to przedmiot kojarzony z nudą i wkuwaniem dat. Jednak nauka historii to coś więcej niż monotonne daty i wydarzenia. Warto zgłębiać wiedze historyczna by lepiej potrafić zrozumieć teraźniejszość. Z podręcznikiem Poznać przeszłość 2 uda się to doskonale. Dlaczego warto uczyć się historii? Wiedza o przeszłości pozwala docenić wszystkie zdobycze cywilizacji. Czym byłby świat gdyby […]

Read More
Poznać przeszłość 2

“Poznać przeszłość 2” – spojrzenie na historię nowożytną

“Poznać przeszłość 2 najlepsze” autorstwa Adama Kucharskiego i Anny Niewęgłowskiej to spojrzenie w stronę historii epoki nowożytnej, która kształtowała społeczeństwo od XV do XVIII wieku. Ten skonstruowany w przemyślany sposób podręcznik dla klas drugich liceum ogólnokształcącego i technikum z zakresu podstawowego, zachęci czytelników do coraz bardziej ochoczego poznawania minionego okresu. “Poznać przeszłość 2” to także […]

Read More