Poznać przeszłość, czyli dlaczego warto uczyć się historii

Historia to przedmiot kojarzony z nudą i wkuwaniem dat. Jednak nauka historii to coś więcej niż monotonne daty i wydarzenia. Warto zgłębiać wiedze historyczna by lepiej potrafić zrozumieć teraźniejszość. Z podręcznikiem Poznać przeszłość 2 uda się to doskonale.

Dlaczego warto uczyć się historii?

Wiedza o przeszłości pozwala docenić wszystkie zdobycze cywilizacji. Czym byłby świat gdyby nie wynaleziono druku? Jak potoczyłyby się nasze losy? Poznając historię możemy próbować dociekać, łączyć fakty. 

Dzięki bogatej wiedzy historycznej mamy szansę zabrać głos w dyskusji tworząc sensowne, poparte wiedzą argumenty. Jednocześnie z historii możemy czerpać cenną lekcję życia. Na przykładzie prawdziwych wydarzeń możemy poznać wzorce postępowań i płynące z nich konsekwencje.

Poznawanie przeszłości pozwala nam poznać lepiej siebie, swoje korzenie, historie rodzinne a także historie konkretnych państw czy całego świata. 

Aby nauka historii nie wydawała się nudna warto wybrać odpowiedni podręcznik. Idealnym wyborem wydaje się być publikacja Nowej Ery: Poznać przeszłość 2

Poznać przeszłość 2 – dlaczego akurat ten podręcznik? 

Publikacja Poznać przyszłość 2 jest przeznaczona dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz technikum. Zawiera wiedzę na poziomie podstawowym, dlatego sprawdzi się także idealnie dla osób z wyższych klas szkoły podstawowej, które będą chciały pogłębić swoją wiedzę. 

Wspomniany podręcznik zawiera opisy dotyczące historii nowożytnej, czyli tej uchodzącej za “mniej nudną.” Książka została napisana prostym językiem, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Układ treści jest bardzo przyjazny, miły w odbiorze. Dodatkowo zawarte w podręczniku infografiki ułatwiają przyswajanie wiedzy. 

Materiał został przedstawiony w sposób chronologiczny, dlatego pozwala na zrozumienie, które wydarzenia historyczne wynikały z działań w przeszłości. 

Bardzo ważnym aspektem w podręczniku Poznać przeszłość 2 są odnośniki do innej literatury, co pozwala zaspokoić ciekawość osób wybitnie zainteresowanych tematem. 

Poznać przeszłość 2

Poznać przeszłość, czyli doświadczanie historii

Czy poznać przeszłość 2 to dobry podręcznik do nauki historii? Jeśli nie zależy nam na zdawaniu matury z tego przedmiotu to tak. Książka autorstwa Adama Kucharskiego i Anety Niewęgłowskiej jest treściwa i zachęca do zagłębienia się w tematykę epoki nowożytnej. Co więcej, podręcznik został tak przemyślany, aby wzbudzić w uczniach jak największe zainteresowanie przedmiotem. A […]

Read More
Poznać przeszłość 2

“Poznać przeszłość 2” – spojrzenie na historię nowożytną

“Poznać przeszłość 2 najlepsze” autorstwa Adama Kucharskiego i Anny Niewęgłowskiej to spojrzenie w stronę historii epoki nowożytnej, która kształtowała społeczeństwo od XV do XVIII wieku. Ten skonstruowany w przemyślany sposób podręcznik dla klas drugich liceum ogólnokształcącego i technikum z zakresu podstawowego, zachęci czytelników do coraz bardziej ochoczego poznawania minionego okresu. “Poznać przeszłość 2” to także […]

Read More