“Poznać przeszłość 2” – spojrzenie na historię nowożytną

Poznać przeszłość 2 najlepszeautorstwa Adama Kucharskiego i Anny Niewęgłowskiej to spojrzenie w stronę historii epoki nowożytnej, która kształtowała społeczeństwo od XV do XVIII wieku. Ten skonstruowany w przemyślany sposób podręcznik dla klas drugich liceum ogólnokształcącego i technikum z zakresu podstawowego, zachęci czytelników do coraz bardziej ochoczego poznawania minionego okresu. “Poznać przeszłość 2” to także ułatwienie realizacji podstawy programowej przewidzianej dla szkół średnich.

Poznaj przeszłość z Nową Erą

Dla jeszcze lepszego przybliżenia czasu minionego Nowa Era przygotowała ciekawe infografiki, jakimi uzupełniony jest podręcznik “Poznać przeszłość 2”. Tego typu uzupełnienie tekstu opartego na rzetelnych źródłach naukowych z pewnością pozwoli młodym odbiorcom przenieść się do okresu nowożytnego. Historia jest czymś dotyczącym każdego człowieka, co doskonale wiedzą autorzy. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy, w podręczniku “Poznać przeszłość 2” zawarte zostały dodatki takie jak “Symbole epoki”, czy “To budzi kontrowersje”. Taka kompozycja treści zachęca młodych odbiorców do zagłębienia się w dzieje historyczne i zrozumienia, jak bardzo wielki wpływ miały na czasy współczesne, w których żyjemy.

Czego dowiesz się z “Poznać przeszłość 2”?

“Poznać przeszłość 2” to źródło wiedzy z zakresu historii nowożytnej dedykowane uczniom liceów ogólnokształcących i techników.  Podręcznik zawiera w sobie nie tylko wyjaśnienia wydarzeń z minionych epok, które są objęte podstawą programową, ale też ciekawostki i polecenia dodatkowych publikacji książkowych. “Poznaj przeszłość 2” jest wydaniem, które:

– zachęci uczniów do bliższego kontaktu z historią,

– nauczy, jak korzystać z wiedzy historycznej,

– przybliży minione stulecia, które wywarły wpływ na teraźniejszość,

– rozbudzi wyobraźnię za sprawą prostych w odbiorze infografik,

– pomoże przygotować się do testów dzięki podsumowaniom obudowanym czytelnymi osiami czasu,

– jest przystępnym w odbiorze źródłem informacji, które trafia do młodzieży szkolnej.

Poznać przeszłość 2

Poznać przeszłość, czyli dlaczego warto uczyć się historii

Historia to przedmiot kojarzony z nudą i wkuwaniem dat. Jednak nauka historii to coś więcej niż monotonne daty i wydarzenia. Warto zgłębiać wiedze historyczna by lepiej potrafić zrozumieć teraźniejszość. Z podręcznikiem Poznać przeszłość 2 uda się to doskonale. Dlaczego warto uczyć się historii? Wiedza o przeszłości pozwala docenić wszystkie zdobycze cywilizacji. Czym byłby świat gdyby […]

Read More
Poznać przeszłość 2

Poznać przeszłość, czyli doświadczanie historii

Czy poznać przeszłość 2 to dobry podręcznik do nauki historii? Jeśli nie zależy nam na zdawaniu matury z tego przedmiotu to tak. Książka autorstwa Adama Kucharskiego i Anety Niewęgłowskiej jest treściwa i zachęca do zagłębienia się w tematykę epoki nowożytnej. Co więcej, podręcznik został tak przemyślany, aby wzbudzić w uczniach jak największe zainteresowanie przedmiotem. A […]

Read More